Azurdumské království:
Kůly velkému rozsahu území a méně častým bojům není v Azurdumským království jedna velká jednotná armáda. Království se dělí do osmy provincií. Většina těchto provincií má jedno provinční město které si vydržuje větší armádu. Zbylá města v provincii mají spíše vojenskou posádku na obranu. Také nesmíme zapomenout na šlechtu, která si vydržuje své vojáky. Král nebo provinční kníže muže povolat šlechtu do boje. Šlechta a její vojáci v závěru tvoří přibližně polovinu vojenské síly dané provincie. Každá provincie se od sebe značně liší charakterem armády a to zájmena díky poloze provincie charakteru měst a hysterického vývoje daného území. Přesto každá provincie disponuje jízdou. Z tohoto vyplívá že když se království dostane do boje je pěší armáda obvykle z jedné nebo dvou provincií oproti jízdní armádě, která je mnohem mobilnější a dá se v krátkém češe přesunout do oblasti bojů beztoho aby byla výrazně ohrožena území, z kterých je poslána. Výsledná armáda je tak často tvořena ze dvou polovin z jízdní armády, která je hlavní silou království a pěší armádou z blízkých provincijí.
Tharské království:
Tharské království se dělí na tři oblasti, největší oblast je Tharská další je Mynasurská a Gardenská, výjimku tvoří Talavand a Vortran které mají samosprávu. Thara je spíše vojenský stát, každá ze tří oblastí si vydržuje profesionální armádu. Také každý šlechtic má povynosit podle panství mýt stálý počet vojáků stanovený zákony. K tomu má každý muž od 10 do 30 let jednou týdně povinný den vojenských cvičení a od 18-20 led slouží každý v armádě a až poté má právo na svatbu a rodinu. V království jsou i oblasti kde jsou muži od vojenské povynosit osvobozeny a to oblasti která jsou hodně úrodné. Také některé povolání jsou osvobozeny od této povynosit část těchto lidí který tyto povolání vykonávají, byli shledáni jako nezpůsobilý k boji. Vojenské povinnosti se také mohou za poplatek vyhnout obchodníci. Většina vojáků používá kopí a štíty a jednu příruční zbraň podle vlastního uvážení. Kopí, štíty a pošívky jsou zajišťovány pro tharské obyvatele od království.
Pentyrské království:
Má poměrně hodně profesionálních a zkušených vojáků. Ta to armáda má mnohem víc pěších jednotek než jezdeckých vojáků. Pěší jednotky mývají oštěpy nebo kopí se štíty a to hlavně kůly hrozbě jezdeckých nepřátel. Armáda bývá často uspořádána do semknutých útvarů. Velká část armády je tvořena strážníky a vojáky mrtvých šlechticů a armádou dřívějších protivníků. Tito muži musí prokázat svojí věrnost Pentyrskému království nebo budou jejich rodiny povražděny, ve všech ostatních ohledech jsou bráni jako ostatní vojáci. Také bývalé útvary v kterých byly předtím jsou přeorganizovány. Nejobávanější jednotky této armády je krvavý oddíl složený jen z řádu rudomečů, perunští veteráni a Pentyrskou královskou jízdou.

Tharský profesionální voják: Disponuje velkým kulatým štítem tento typ štítů nebrání jen svého majitele ale i spolu bojovníka po pravé straně. Tito jednotky bojují spíše v těsnějších formacích. Před střetem se soupeřem obvykle vrhají vrhací oštěp. Oštěp na bodání je dostatečně krátký nato aby se dal použít i k bodání když jsou soupeři proti sobě natečený štíty v takovém případě se obvykle bodá z vrchu nebo zespodu. Některé tharské jednotky než vrhací oštěpy a kratší na bodání na blízko preferují radši jeden delší.
Azurdumským profesionální voják: Používá erbovitý štít který je výhodný pro jednotlivce. Vojáci používají obvykle delší kopí a v případě že se k ním dostanou nepřátelé tak tasí příruční zbraň tou je obvykle meč. Azurdumským vojáci nemývají tak vysokou morálku jak tharský to vyplývá také z toho že nebojují v pevně stanovených útvarech a tím pádem si nezískají takového týmového ducha, kde na sobě záleží život ostatních z jednotky, takže chybí sehranost a velká spolupráce, nebojují jako celek ale spíše jako spousta jednotlivců v těsnější formaci.
Pentyrský profesionální voják: Používají kulaté štíty s výřezy které slouží k opření pro kopí díky těmto výkusům můžou dodat větší stabilitu dlouhým třímetrovým a delším kopím. Ze štítů jde také pásek na rameno, který také ulehčuje váhu štítu. Tento pásek taky muže posloužit k tomu aby se dát štít na záda nebo ho umožní nechat vyset podél boku, když potřebují vzít kopí do bouch rukou proti jízdě nebo jsou už příliš unavení. Kopí jsou dostatečně dlouhý taky k tomu dvoje řady za sebou. Dostatečně velký štít jím také dává slušdou obranu proti šípům. Příruční zbraní bývá obvykle falcata nebo meč.
Žádné komentáře neuveřejněny. Lze přidat první komentář.